Birbirinden Güzel Kına Gecesi Fikirleri 23KAS
Birbirinden Güzel Kına Gecesi Fikirleri

Birbirinden Güzel Kına Gecesi Fikirleri

Kına gecesi, eskiden beri bir gelenek olarak devam eden, hem sadece kadınlar hem de karışık olarak yapılabilen, çeşitli eğlenceler düzenlenen bir gecedir. Günümüzde artık pek çok alternatifleri vardır. Yeni evlenenler, bu tarz kutlamalara çok hevesli genç kızlar, kadınlar çeşit çeşit organizasyonlar düzenlemektedirler. Tercih edilebilecek pek çok kına gecesi çeşitleri bulunmaktadır.

Klasik Kına Gecesi

Klasik kına gecesi, bilindiği üzere en eski Türk geleneklerinden biridir. Bu gece, evlenecek kızın anne evinden ayrılmasını temsil eder. Gelin adayının evinde gelinin ailesi ve arkadaşları toplanırlar. Önce geleneksel kına yakma merasimi gerçekleştirilir. Sonra ışıklar kapatılır, mumlar yakılır ve hüzünlü şarkılarla gelin ağlatmaya çalışılır. Gelin ağladıktan sonra neşeli şarkılarla göbek atılarak eğlenilir.

Gelin Evinde Kızlar Partisi

Klasik tarzı tercih etmek istemeyen gelin adayları ise evinde çeşitli ikramlar hazırlar. Yakınlarını, arkadaşlarını evine çağırır. Düğün öncesi stres atmak adına eğlenirler. Eğlenceli, neşeli müzikler açılır, sohbet edilir. Bu tarz kına gecesi klasik kına gecesine göre daha moderndir.

Hamamda Kına Kutlaması

Uzun zamandır, bazı gelin adayları kına gecesini hamamda gündüz kutlamaktadır. Bu tarz kına kutlamasında çeşitli meyveler, serinletici ikramlar hazırlanır. Çeşitli enstrümanlar eşliğinde şarkı söylenir, bol bol dans edilir. Böylece hem kutlamaya katılanlar çok eğlenirler hem de gelin adayı stresten uzaklaşmış olur.

Teknede Kına Partisi

Teknede kına partisi, özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Günümüzde oldukça popülerdir. Teknede hem yakın arkadaşlar ile güzel ve keyifli bir gezintiye çıkılabilir, hem de müzikle, dansla oldukça eğlenceli olabilir.

Roman Konseptli Kına Gecesi

Oldukça renkli ve eğlenceli bir halk olan Romanlar, kına gecelerine de konu olmuşlardır. Roman konsepti için organizasyonda canlı, parlak ve göz alıcı renkler tercih edilmelidir. Dekorasyonda ise mutlaka tüller, taşlar ve tabii ki çiçekler vazgeçilmezdir. Roman dansçılar tutulabilir ya da organizasyondan önce roman dansları öğrenilerek gayet renkli ve eğlenceli bir gece hazırlanabilir.

Spa Temalı Kına Gecesi

Çok az kişiyle kutlanmaktadır. Sadece gevşemek, rahatlamak ve sohbet etmek isteyenlerin tercihidir.

Kına gecesi, eskiden beri bir gelenek olarak devam eden, hem sadece kadınlar hem de karışık olarak