Kına Gecesi denilince minimal derecede ailelerin kendi aralarında gerçekleştirdikleri kız evinde yapılan geceydi. 22ŞUB
Kına Gecesi denilince minimal derecede ailelerin kendi aralarında gerçekleştirdikleri kız evinde yapılan geceydi.
Kına Gecesi denilince minimal derecede ailelerin kendi aralarında gerçekleştirdikleri kız evinde yapılan geceydi. Bir oda da müzik sistemi kurulur dj bile olmaksızın her gelen bilgisayardan istediği müziği açar kadınlar eğlenerek kına gecesi gerçekleşmiş olurdu.
Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar 14ŞUB
Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar
Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar aşrı aşrı memlekete kız vermesinler annesinin bir tanesini hor görmesinler uçanda kuşlara malum olsun ben annemi özledim hem annemi hem babamı hem köyümü özledim türküsü yıllar önceye dayanmaktadır.
Anadolu da kına geceleri bir başka güzel oluyor. Örf adetlere göre yöreden yöreye değişkenlik göstermektedir. 05ŞUB
Anadolu da kına geceleri bir başka güzel oluyor. Örf adetlere göre yöreden yöreye değişkenlik göstermektedir.
Kına gecelerinde en bilinen adet ise gelini ağlatmaktır. Anadolu da yanık sesi olan kadınlar gelinin başına toplanarak ağıtlar yakmaktadır zılgıt çekmektedirler. Her gelin mutlaka o ağıtlar karşılığında ağlamaktadır. Erkek tarafı gelinin kına gecesinden bir gün öncesi şeklinde davul zurna eşliğinde kıyafetini kınasını çerezlerini tatlılarını bırakmaktadırlar. Kına gecesine erkek tarafı genelde sayılı kişi olarak gelirler Anadolu da kına sadece geline özgü yapılan gecedir. Kızın düğünden önce son gecesi adı altında gerçekleşen gecedir. Anadolu da kına helvası mutlaka kazanlarda pişer örf adetleri simgeler tatlı yemek bir ömür boyu da mutlu bir evlilik olsun acı hüzün her şey yerini tatlıya bıraksın gibi inançlar mevcuttur.
Her Genç Kızın Hayalidir Düğün Öncesi Kına Gecesi 31OCA
Her Genç Kızın Hayalidir Düğün Öncesi Kına Gecesi
Her genç kızın hayalidir düğün öncesi kına gecesi . En önemlisi de unutulmayacak olan prensesler gibi hissettiren kına organizasyonları yelpazesi o kadar geniş ki kına gecelerinin teferruatı saymakla bitmez. Örf adetlere göre gecede giyilecek kıyafetler değişkenlik göstermektedir Geleneksel kıyafetler ve modern kıyafetler olarak ikiye ayırabiliriz
Popüler Kına Taht Modelleri 25ARA
Popüler Kına Taht Modelleri
Kına gecelerinin ihtişamını artıran olmazsa olmaz parçası kına tahtlarıdır. Eskiye göre daha
Birbirinden Güzel Kına Gecesi Fikirleri 23KAS
Birbirinden Güzel Kına Gecesi Fikirleri
Kına gecesi, eskiden beri bir gelenek olarak devam eden, hem sadece kadınlar hem de karışık olarak